+90 322 232 1961

Sosyal Medyada Biz}

Kampanyalar ve Fırsatlar
Firmamız 10 yılı aşkın süredir Adana Bölgesinde tek üretici firma olarak hizmet vermektedir..birbirinden seçkin oturma grupları iç mekanlarınızda sizin farkınızı yansıtırken balkon ve teras keyfiniz bambu şıklığıyla tamamlanacak..

Kampanya ve fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0322 247 3737

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Bambu Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Bambu ya da bilimsel adıyla Bambusoideae; halk arasındaki kullanımla hint kamışı, bambuseae ve olyreae isimli iki ayrı türe ayrılan, bazen birbirlerinden çok farklı görünen yaklaşık 1213 bitki türlerinden oluşan bir bitki türünü kapsayan tanımdır.
Bambu Mobilya Bakımı
Çevre dostu bir mobilya malzemesi olan bambu hem açık hem kapalı alanlarda kullanılan dekoratif ve uzun ömürlü bir malzeme. Uygulayacağınız birkaç basit adım ile bambu mobilyalarınızı ve dekoratif eşyalarınızı uzun süre iyi kullanabilir ve ilk günkü görünümünü koruyabilirsiniz.

Adım 1: Düzenli Toz Alma

Bambu mobilyalarda olası çizilmeleri ve yıpranmaları önlemek için düzenli toz temizliğini yapmalısınız. Kuru bir bez ya da elektrikli süpürge yardımıyla bu işlemi kolayca uygulayabilirsiniz.

Adım 2: Her zaman Gölgede Tutun

Bambuların serin tutulması oldukça önemlidir. Bu nedenle mobilyalarınızı direkt güneş almayacak şekilde yerleştirin. Aşırı güneş ışığına maruz bırakmak, mobilyalarınıza tamir edilemeyecek zararlar verebilir.

Adım 3: Islak Temizlik

Bambu mobilyalar fazla suyu sevmez. Bu nedenle ayda bir defa yumuşak bir bez ya da sünger yardımıyla fazla ıslatmadan temizlemelisiniz. Bambu temizliğinde 2-3 çay kaşığı amonyak, birkaç damla bulaşık deterjanı ve su ile hazırlayacağınız karışım lekelerin çıkması için yeterlidir. Ulaşması güç alanlarda diş fırçası kullanarak etkili sonuç alabilirsiniz.

Adım 4: Kurulamayı İhmal Etmeyin

Islak bezle temizlediğiniz bambu mobilyaları kullanmadan önce mutlaka kuruduğundan emin olun. Oldukça yumuşak bir malzeme olan bambu, ıslak olduğunda gerginliğini kolayca kaybeder ve sarkar. Şekil bozukluklarının yaşanmaması için saç kurutma makinesi kullanarak mobilyaların iyice kuruduğundan emin olabilirsiniz.

Adım 5: Kabaran Noktalar ve Hasar Kontrolü

Zaman içerisinde oluşan kabarmaları ve hasarlı noktaları ince telli zımpara kullanarak düzeltebilirsiniz. Zımpara işleminden sonra uygulama alanını mutlaka balmumuyla kapatın. Açık kalan alanlar zaman içerisinde daha çok hasara neden olur. Zaman içerisinde oluşacak hasarlara göre bu işlemi düzenli olarak tekrar edin.

Adım 6: Yağlarla Bakım

Kuru bir bez üzerine bezir yağı veya keten tohumu yağından birkaç damla ekleyin ve mobilyalarınızı nazik hareketlerle silin. Bu işlem bambu mobilyalarınıza extra bir parlaklık katttığı gibi dış etkenlere karşı yüzeye koruyuculuk da sağlar

Haftalık olarak yapılan düzenli bakımlar ile bambu mobilyalarınızı uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. Mobilyalarınızın üzerine herhangi bir şey dökülmesi durumunda kısa sürede temizliğini yapmalısınız. Özelikle renkli sıvıların dökülmesi, bambu üzerinde kalıcı renk bozukluklarına neden olabilir.

Bambu ne kadar dayanıklıdır?
Meşeden %23, Akçaağaçtan %13 daha serttir.

Çelik, beton ve ladinden daha güçlüdür.

Arabaların dahi geçebildiği köprüler yapılmıştır.

Bambunun Ömrü
Bambu; çevreci, fonksiyonel ve estetik olmasının yanı sıra dayanıklı olması ile de tercih ediliyor. Hızlı yetişmesi ve saymakla bitmeyen yararları ile bambu, insanoğlunun hayatın da önemli bir yer edinmiştir. Dünya da bu kadar kısa sürede yetişip bu kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olan başka bir bitki nadirdir. Öyle ki; 120 yıl varlığını sürdürebilen bambu türleri mevcuttur.

Bambu uzun ömrünün sayesinde yıllar önce bile insanlığa yararlı olmuştur. Elektrikten ışık olarak yararlanmanın yolları önceden araştırılmıştı fakat kimse bulamamıştı. Edison, ince bir teli elektrik gücü ile nasıl aydınlatacağını arıyordu. 2 yıl boyunca uzun çalışmaların ardından bir pamuk telini kömürleştirmeyi başardı ve defalarca denemelerden sonra 2 saat boyunca aralıksız yanan ince pamuk telini buldu. Ama Edıson’a yetmezdi bu başarı, 12 ay yanan lambayı bulmayı istiyordu. Sonunda bambu ağacının, lifleri kömürleştirdikten sonra elektrik akımına karşı daha daha kuvvetli direnç gösterdiğini gördü. Gece gündüz uğraştı ve flamanların daha uzun yani 12 ay ışık vermesini sağladı.

Bambuyu diğer bitkilerden ayıran belki de en farklı özelliği uzun ömürlü olması sayesinde, insanoğlunun ışığa kavuşmasını yani aydınlanmasını sağlamaktı.

Bambu suya uzun süre dayanıklı olduğu gibi düşük dereceli anlık yanıklara da dayanıklıdıır. Güneş ısısında herhangi bir yamulma, çatlama, kırılma yapmaz. Bambu en iyi marka olmak üzere en çok kullanılması uygun bir gereçtir.Bambuyla istenilen herşey Bir çizim yardımıyla gerçekleştirilir ve müşteri memnuniyeti sağlanır. Hayatta herşeyin çözümü olduğu gibi bambu da size muhteşem çözümler sunabililir.